Антонио Пиърс става емоционален след зашеметяващата Коледна победа на Raiders: „Адска работа“
New York Post | 2023-12-25 | 00:23:48

Антонио Пиърс се задави, докато обсъждаше усилията на Raiders след зашеметяващата победа на пътя срещу защитаващия шампион Chiefs на Коледа.

Докато Raiders влязоха в деня като аутсайдери с 10,5 точки, те победиха Chiefs с 20-14 на Arrowhead Stadium в мач, който водеха около последните 35 минути.

В интервюто си след мача със страничния репортер на CBS Sports Трейси Улфсън, Пиърс беше емоционален за представянето на своя отбор.

„Адски добра работа от тези момчета“, каза Пиърс.

„Нашият персонал — [координатор по защита] Патрик Греъм. Трудно е“, продължи той, борейки се със сълзите.

Защитата на Греъм отбеляза тъчдауни при последователни притежания на топки през втората четвърт – един, когато ръкохватка от бягащия бек на Чийфс Исая Пачеко беше върнат на осем ярда за тъчдаун от защитния удар на Рейдърс Билал Никълс, и друг, когато Джак Джоунс пресече Патрик Махоумс пас, предназначен за тайт енд Джъстин Уотсън и го върна на 33 ярда за резултат.

Като цяло, защитата на Raiders държеше Mahomes, действащият MVP на лигата, до само 235 ярда за подавания при нищожните 5,3 ярда на опит.

Защитата игра толкова добре, че дори нямаше значение, че куотърбекът на Raiders не завърши пас в последните три четвърти на мача.

Докато Рейдърс коленичиха, за да изтече часовникът, водещият цветен коментатор на CBS Тони Ромо изпя хвалебствия на Пиърс.

„Страхотна работа на Антонио Пиърс, който заслужава – мисля, че той трябва да бъде старши треньор през следващата година“, каза Ромо.

„Той е изключителен треньор. Той беше голям футболист. Той познава играта на много високо ниво. Той комуникира, създава култура и ние виждаме дивидентите точно сега.“

Пиърс, който беше защитник на шампиона на Супербоул Джайънтс за 2007-08 г., пое Джош Макданиелс по средата на сезона тази година и Рейдърс постигнаха 4-3 под негово ръководство, след като започнаха сезона с 3-5.